» Resort

Відпочинок

Відпочинок

Карпати – перлина західної України. Вкриті лісами, гори несуть відчуття спокою і душевного врівноваження кожному, хто відвідає це місце. Швидкі гірські потоки несуться донизу і утворюють численні озера і річки, що бадьорять своїм крижаним холодом. Містечка і села, що розташовані у підніжь гір, щороку радо приймають тисячі туристів, які приїхали на відпочинок в Карпатах з усіх куточків не лише України, але й усього світу.

Що варто побачити і чим краще зайнятися?

Тим, хто вирішив провести відпустку саме тут, варто знати, що відпочинок в Карпатах неможливо уявити без кількох речей:

  1. Сходження на вершину. Це може бути Говерла, Брескул, Менчул чи будь-яка інша гора.
  2. Відвідини гірського потоку, водоспаду чи озера. Вода у гірських водоймах чиста, холодна і прозора – нерідко можна побачити дно і усіх мешканців водойми не докладаючи зусиль.
  3. Катання на оглядовому витязі – чудова можливість насолоджуватись видами, яка не потребує важких гірських підйомів і зайвої втоми.
  4. Ознайомлення з місцевими традиціями.
  5. Куштування українських страв. Тільки гори відкриють вам усе багатство традиційної кулінарії.
  6. Заняття гірськими видами спорту: катання на лижах, сноуборді, скелелазіння, прогулянки верхи, сплави гірськими річками.

Що брати з собою?

В залежності від вподобань окремої людини, можна знайти безліч варіантів того, як зробити відпочинок у неосяжних Карпатах незабутнім.

Якщо вам до вподоби екстремальний відпочинок, важливо відповідально поставитись до вибору спорядження. Для вдалого гірського сходження ноги мають бути взуті у кросівки з шипами чи хорошим протектором, щоби не ковзати крутими стежками. У наплічнику обов’язково мають бути теплий одяг, змінні шкарпетки, сірники, ліхтарик, вода, аптечка, засіб від комарів (для літа) і певний запас їжі. Сам наплічник має бути зручним і пристосованим для гірських походів. Для тих, хто прагне ночувати в наметі, важливо прихопити з собою каремати і спальні мішки, адже від сирої землі тягне холодом, від чого легко застудитись.

Куди варто їхати?

З-поміж усіх Карпатських курортів, є кілька найвідоміших – Трускавець, Славське і Буковель.

Трускавець найбільшим чином пристосований для оздоровлення. Усе невеличке місто працює на потреби великого санаторію, який славиться особливими лікувальними водами, яких немає більше ніде у світі.

Славське – курорт, розташований у львівських Карпатах. Сюди їдуть ті, кому до вподоби тихий і затишний відпочинок, близький до природи і усамітнення.

Однак, найкращим способом зробити відпочинок у вражаючих Карпатах дійсно неповторним є відвідини курорту Буковель. Розташований під однойменною горою, Буковель у 2008 році визнано найшвидше зростаючим гірським курортом світу. Саме тут зосереджена найбільша кількість курортних розваг в Україні, і це розмаїття розширюється з кожним роком. «Буковель» навіть подала заявку на проводження Олімпійських ігор 2022 року Україні, заявляючи про готовність прийняти таку велику відповідальність на себе.