5 міфів про Карпати

міфи та легенди карпат

5 міфів про Карпати

Міфи та легенди Карпатських гір віками складалися в єдине ціле переплетеннями різних культур, народів, історій. У вузлику спогадів величних вершин багато цікавого, таємничого та містичного. Пропонуємо розгорнути його та дізнатися щонайменш 5 міфів про Карпати, які передаються із вуст в уста протягом багатьох поколінь корінних жителів.

легенди карпат

Захоплюючі легенди українських Карпат – подорож скрізь реальність та час

Карпати – це, безумовно, місця сили, здатні зцілити душу, тіло нужденному. Гордовита гірська природа таїть в собі безліч фольклорних історій. Варто тільки прислухатися – бистра вода, шумні ліси, грайливий вітер прошепочуть багато цікавого. Готові приєднатися? Тоді слухайте легенди Карпат, від яких займає дух.

Історія утворення найвищої точки українських Карпат Говерли повна романтичного трагізму. Колись дівчина Говерла та хлопець Прут покохали одне одного чистою, світлою любов’ю. Але суворий батько дівчини був категорично проти їх шлюбу та перетворив власну доньку на високу-високу гору, щоб хлопець ніколи не зміг її дістатися. Після невдалих пошуків у відчаї Прут сів під горою за заплакав, розлившись норовливими водами гірської річки.

Гора Піп Іван має більш приземлену версію походження назви. Пов’язана вона з тим, що на вершині постійно дують сильні вітри, тобто «попівують».

Сучасні легенди про Карпати не можна залишити без розповіді про Скелі Довбуша. Саме тут найвідчайдушніші мандрівники постійно шукають золотий скарб, залишений повстанцями-революціонерами на чолі з Олексою Довбушем. Не бажаєте приєднатися до шукачів?

Одна з найкрасивіших історій в списку «Міфи та легенди Карпат» стосується чарівного озера Синевір. Із вуст в уста віками передаються чутки, що озеро – це сльози невтішної дівчини Синь, за наказом батька якої було вбито її коханого хлопця Вира. Легенда справила таке враження, що на березі озера навіть встановили пам’ятник нещасним закоханим.

Завершити міфи Карпат можна розповіддю про найцікавіших гірських істот. Це мавки – лісові дівчата, що зачаровували парубків та заводили їх в глибини ліса. Це Чугайстер – старий сивий дід зростом вище за смереки, захищаючий мандрівників від злих духів, в тому числі, мавок. Це повітрулі – дочки вільних вітрів, які оберігають людей в горах від нещасних випадків.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 4.75 из 5)
Loading...