Бердвотчінг в Карпатах

Бердвотчінг можна перевести, як спостереження за птахами. На сьогоднішній день такий спосіб відпочинку користується великою популярністю, не тільки в українських туристів, то і у гостей з-за кордону. По суті – це спосіб дозволяє вивчати дику природу в її природному середовищі існування. Пернатих родичів можна спостерігати неозброєним оком або використовуючи для цього візуальні пристосування. До таких відносяться:

  • Біноклі.
  • Телефотооб’єктиви
  • Веб-камери.

У глобальній мережі представлено визначень поняття Бердвотчінг, як вид візуальної «полювання» на птахів, які перебувають на природі. Для цього застосовують біноклі та фотоапарати. Також Бердвотчінг деякі називають орнітологи для любителів, так як «спостерігачі за пернатими» найчастіше є звичайними любителями. Крім візуального контакту Бердвотчінг включає в себе процес прослуховування співу птахів, оскільки існують безліч видів, що набагато простіше піддати розпізнаванню по голосу, ніж за зовнішнім виглядом.

Деякі історичні факти

Спочатку такий витончений спосіб розваги був орієнтований виключно на багату публіку. Першими спостерігачами за птахами були представники вікторіанської Англії, які стежили за їхньою поведінкою в парках і скверах. Подібне розвага відносилося до категорії «вишуканих», тому представники англійської аристократії намагалися неодмінно згадати про своє захоплення в світській бесіді. Сама термінологія «Бердвотчінг» виникла в англійській мові в 30-х роках минулого століття. Дане визначення включає в себе два слова, де «Bird» перекладається, як птах, а «watching» означає спостереження. Бердвотчінг складно назвати стандартним захопленням. Фактично – це свого роду колекціонування, але тільки в цьому випадку, колекціонер не займається збором будь-яких матеріальних об’єктів (монети, антикваріат і т.д.), а здійснює спостереження за пернатими. Бердвотчинг набув поширення після того, як були вдосконалені засоби дозволяють здійснювати дистанційне спостереження, мова йде про біноклі та підзорні труби. Набагато пізніше, коли розвиток фототехніки досягло певного рівня, а виробництво фото і кінокамер стало масовим, з’явилася можливість за допомогою цих пристроїв не тільки спостереження, а й фіксації зустрічей з пернатими друзями на фото і відео.

Наскільки захоплюючим і цікавим може бути Бердвотчінг

Слід внести ясність, Бердвотчінг зацікавить людей, які віддають перевагу активному відпочинку. Часто у подібних орнітологів виникає необхідність багато ходити в умовах пересіченій місцевості, щоб поспостерігати за діями нового пернатого друга. Такий рід занять нагадує шпигунську гру, в якій розвідникові потрібно вистежити полохливого пернатого «шпигуна». Також Бердвотчінг нагадує полювання, для якої люди озброюються НЕ рушницями або арбалетами, а фотокамерою або біноклем. На сьогоднішній день популярністю користується нова термінологія – «фотополювання». Фотополювання є захоплюючим процесом, які мають не великі відмінності від стандартної полювання, але в цьому випадку в якості трофеїв будуть здобуті фотознімки і відеозображення птахів. Люди, яких дійсно захоплює Бердвотчінг, здатні піти на все заради досягнення своєї мети, щоб поспостерігати за рідкісним представником світу пернатих. Скажімо, піднятися з першими променями, проходити сотні кілометрів або просидіти в укритті кілька довгих годин очікування.

У чому полягає користь Бердвотчінгу

Зараз поповнити ряди бердвотчерів може практично кожен бажаючий. Приєднатися до числа «спостерігачів» або фотомисливців є можливість у будь-якого, не залежно від статі і рівня достатку. Важливо мати банальне бажання (і звичайно розташовувати хоча-б не дорогий фотоапаратурою або мати простий бінокль). Не варто хвилюватися через відсутність досвіду і навичок спостереження, все прийде поступово для цього важливо не припиняти процесу спілкування з природою і вивчати корисну і пізнавальну літературу. Інформація зібрана такими орнітологами-любителями, нерідко представляє велике значення. Оскільки орнітологія є наукою, яка в основному базується саме на спостереженнях. Буквально складаючи по крихтам відомості, отримані від подібних любителів, їх професійні колеги часом виробляють сенсаційні відкриття або знаходять можливість внесення коригувань у вже доступну інформацію, що стосується якогось окремого виду.

Бердвочери можуть зібратися маленькою групою, але переважно така «полювання» ведеться по поодинці. Так як птахи дуже полохливі створення і негативно сприймаю будь-який шум. Крім іншого, цей процес вимагає вміння маскування, так як у пернатих є здатність розрізняти не тільки кольору, але також їх відтінки, вони є володарями непоганого зору.

Для сучасної людини не може бути нічого краще, ніж, відірватися від буденної суєти, просто вибратися на лоно природи або пройтися в парковій зоні. Походити по лісовому масиву або уздовж берега річки, щоб набратися нових відчуттів, додавши в свою багату колекцію бердвотчера фотознімків птахів. Деяких під час таких подорожей чекає нечувана удача, а саме можливість зустрічі з рідкісним видом птахів, яка занесена до Червоної Книги. Багато бердерів займаються збором власних колекцій фотозображень птахів. При цьому, часом забираючись за новими екземплярами в непрохідні нетрі, витрачаючи на своє захоплення свої вихідні або навіть цілу відпустку, що для пересічних обивателів розуму незбагненно.

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що Бердвотчінг вельми захоплююча діяльність. Затягнувши одного разу, вже ніколи не відпустить – з цим люди живуть усе своє життя.

Інтерес до Бердвотчинг продиктований тим, що здатний поєднувати:

  • туризм
  • науку.
  • полювання.
  • колекціонування.

Погодьтеся, в такому хобі маса достоїнств, він приносить неймовірні емоції і незабутні враження.

Якщо ви хочете відпочити всією сім’єю і долучити свою дитину до світу прекрасного, відвідайте базу «Villa Elena» розташовану в Буковелі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...