Карпати або море – що краще?

Вічне питання терзає людей, які збираються у відпустку влітку: “Море або гори?”. Багато хто звик, що Карпати – це гірськолижний курорт, на якому влітку робити нічого. Але думка це помилкове. Адже влітку тут можна провести як активний насичений відпустку, так і спокійний, але не менш цікавий.

Чому відпочинок в Карпатах краще

Після того, як Крим окупували, українці почали їздити на узбережжі Азовського моря, а також в деякі міста, розташовані на березі Чорного моря. Відпочинок там став значно дорожче (так як виріс попит). Але інфраструктура залишилася на колишньому низькому рівні. Багато людей, побувавши на зарубіжних курортах, стверджують, що відпочинок на морі в нашій країні за вартістю не надто поступається закордонному, в той час як рівень комфорту дуже низький. Ціни високі не тільки на житло, а й на продукти харчування і на розваги.

Слід також враховувати, що погода на півдні країни в самий розпал літнього сезону дуже спекотна. Сонячна активність висока. І такий відпочинок явно не піде на користь людському організму.

Чи впевнені ви, що чиновники не замовчують правду про екологічний стан прибережних вод? Адже в моря впадають річки, які мають високий рівень забруднення. Тим, хто вирішив відправитися на південно-східне узбережжя Азовського моря, слід задуматися над користю такого відпочинку. Адже там розташовано багато заводів, відходи яких потрапляють в річки і, отже, в море.

Де відпочити влітку в Карпатах

Карпати є найбільш екологічно чистим регіоном України. Там немає промисловості, яка має великий негативний вплив на навколишнє середовище.

Синевир – природне диво України

По підсумком народного голосування, яке відбулося в 2008 році, озера Синевир було присвоєно звання одного з семи чудес України. Але і до цього голосування озеро завжди приваблювало мандрівників, адже це найглибше високогірне озеро в нашій країні. Воно оповите різними легендами і таємницями. Залишившись біля озера на ніч, ви зможете насолодитися зірками, які тут прекрасно видно з-за відсутності світлового забруднення.

Шипіт

Неподалік від Синевира розташований гірський водоспад Шипот, висота якого становить чотирнадцять метрів. Свою назву він отримав через те, що його води не гримлять, а как-будто шепочуть. Це справжній шедевр природи, який назавжди залишиться у вашій пам’яті.

Берегово

На кордоні з Угорщиною розташоване місто, знаменитість якому принесли його термальні джерела. Найпопулярнішим місцем є Косино. Тут ви знайдете не тільки джерела, а й басейни, банні комплекси, сауни (римська, евкаліптова, трав’яна, соляна, угорська, крижана печера, турецький хамам).

Мукачево

Подивитися цікаві пам’ятники та архітектурні споруди ви можете в місті Мукачево. Його візитною карткою вважається замок Паланок. Ви зможете побачити його, під’їжджаючи до міста. Саме тут розгорталися багато значущих в історії нашої країни події.

Хуст

Прямуючи з Мукачева до Синевиру, ви потрапляєте в мальовниче місто Хуст. Туристи приїжджають сюди заради старовинного замку, який знаходиться на Замковій горі (а точніше, заради того, що залишилося від цього замка). З цієї гори відкривається неймовірний краєвид. Туристам подобається зустрічати тут захід, коли сонячні промені переливаються крізь отвори зруйнованого замку.

Карпати славляться не тільки своїми природними красотами, а й гостинними людьми і смачною кухнею.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...