Побувавши в Карпатах один раз захочеться повертатися знову і знову. Тут в будь-який час року є, чим зайнятися. Одне з цікавих розваг – велотури.
Вілла Олена гостинно відчинить двері перед втомленими подорожніми. Трохи відпочивши і набравшись сил, ви зможете знову відправитися підкорювати нові вершини.
Привабливі сторони велотуру
Якщо ви ще жодного разу не пробували відправитися в велотур, але дуже хотіли б відразу варто виділити ряд переваг такого заходу:
- зміцнення здоров’я;
- не потрібно цілий день проводити в тісному автобусі;
- є можливість вибрати найрізноманітніші маршрути, щоб встигнути відвідати побільше примітних місць;
- можливість отримати масу нових вражень і подихати свіжим повітрям.
Велосипед, на відміну від машини, легко проїде по гірських стежках.
Підготовка до велотуру
З огляду на специфіку заходу насамперед потрібно до нього ретельно підготуватися.
- Велосипед – ідеальний варіант типу крос-кантрі. У такій моделі є можливість закріпити багажник. Можна звичайно взяти велосипед в прокаті, однак попередньо потрібно трохи покататися, щоб оцінити зручність і інші нюанси. Відповідно краще брати свій транспорт, на якому комфортно пересуватися.
- Шолом – не економте на своїй безпеці.
- Баул для велосипеда – в ідеалі краще всього брати баул, розрахований на 60 л.
- Намет, спальник.
- Сонцезахисні окуляри.
- Сонцезахисний крем.
Взуття краще взяти кілька пар, тому що погода в Карпатах непередбачувана, часто волога. Речі потрібно брати не промокають. Не варто забувати про аптечку і засобах від комах.
Не варто забувати спорядження для профілактичних і ремонтних робіт для велосипеда. Обов’язково потрібно взяти насос, інструменти, ліхтарик і багажник.
Куди відправитися в велотур по Карпатам
Велопохід – шикарна можливість вдосталь покататися по мальовничій місцевості. Тур складається не тільки з активної частини, а й культурної, адже ви зможете відвідати найзначніші місця в Україні, доторкнутися до історії та самобутності.
Куди ж відправитися на велосипеді? Звичайно ж в гористу місцевість і до озер. Зустріч світанку в горах принесе незабутні враження. Також можна відвідати музеї, замки та інші знакові місця.
Озеро Синевир – місце сили і легенда Карпатського краю
Це одне з найбільш загадкових місць України. Це справжня перлина, зачаровує своєю величчю і красою.
Знаходиться Синевир на скелястих масивах Горгани на висоті понад 1 000 м над рівнем моря. Друга назва озера – Морське око. Найглибша ділянка водойми складає 24 м.
Цікаве розташування, велика глибина і сусідство з горами сприяє тому, що вода в озері не прогрівається навіть у найспекотніші літні дні. Синевирська води відрізняються своєю первозданною чистотою. В озері живе форель. Але рибалити тут не можна, т. К. Це заповідна зона. А якщо дуже хочеться ловити форель можна попутно заїхати в форелеві господарства. До речі виловлену рибу можна буде приготувати самостійно або ж попросити кухарів вілла Олена зробити це.
Реабілітаційний центр для бурих ведмедів
Це один з найбільших в Європі і єдиний в Україні центр, де клишавим ведмедикам допомагають відновитися після змісту в цирках і розплідниках. Тут ведмедиків вчать жити в природних умовах, дбають про них.
На території центру є великий плакат з інформацією про всі його мешканців. Ведмедики із задоволенням купаються в спеціально споруджених для них басейнах. Тварини доброзичливі. Деякі навіть охоче контактують з людьми, приймаючи від них смакоту. Дуже люблять медові пряники, яблука, здобні сухарики.
Хребет Свидовець
Один з найвищих хребтів в Україні Свидовець точно не залишить байдужими любителів драйвових спусків. Крім екстремальних відчуттів відвідування даної місцевості принесе естетичне задоволення.
По всій своїй протяжності хребет не спускалися нижче, ніж 1 500 м. Його найвища точка – гора Близниця (1 881 м). Місцевість примітна непередбачуваними погодними умовами. У літній час тут періодично відбувається таке явище, як Шарги. Це раптові бурі.
Схили покриті льодовиковими долинами. Також тут знаходиться цілих 7 озер. А на неприступних обривах ростуть едельвейси – символ відчайдушних мандрівників і найвищих гір.
Колочава – село десяти музеїв
Це місце заслуговує не меншої уваги мандрівників, ніж попередні. До речі, від озера Синевир до села Колочава веде прекрасна дорога.
Колочава – справжній витвір мистецтва, що відображає самобутність українців. Це місто-музей, і експонати в ньому не тільки різні вироби, а цілий комплекс будівель. Тут є музеї:
- школа часів СРСР;
- бункер Штаєра;
- лінія Арпада і ін.
Основні музеї є єдиним комплексом «Старе село». Тут знаходяться старовинні споруди Закарпаття. Серед них є і діюча корчма, в якій можна підкріпитися стравами національної кухні.
Замок Паланок в Мукачево
Велична фортеця – замок Паланок височіє над містом Мукачево. Це одна з найдавніших пам’яток місцевості, а за сумісництвом і найвища споруда.
Замок локалізується на горі вулканічного походження. Спорудження вражає не тільки архітектурною будовою, а й своїми габаритами. Його площа становить майже 14 000 м кв.
Кому підійдуть велотури
Якщо ви думаєте, що велотуризм – заняття тільки для спортсменів, це далеко не так. Такий захід підрозділяється за рівнями складності. Більшість їх розраховане на обивателів, які хоча б зрідка користуються велосипедом, а не проводять на ньому цілодобово. Багато тури по часу займають всього один день. Для початківців туристів – це ідеальний варіант.
Навіть якщо ви не вмієте кататися на велосипеді – це не проблема. Досвідчений інструктор допоможе навчитися їздити правильно. Так що немає сенсу відмовлятися від мрії.