Збір гербарію в Карпатах

Захоплюючись ботанікою або для загального розвитку, а можливо для лікування хронічних захворювань необхідно навчитися правильно збирати гербарій, оскільки це – найкращий спосіб зберегти максимум корисних, лікувальних властивостей.

Існує кілька відомих етапів правильної гербарізаціі рослин:

 • підготовча робота;
 • збір, правильна очищення зібраних рослин;
 • правильна сушка гербарію;
 • монтування та зберігання примірників і їх окремих частин.

Гербарій не повинен мати пошкоджень тваринами, комахами, грибками тощо. Величезний вибір колекційних рослин можна знайти в Карпатах. Краще поєднати приємне з корисним відправившись відпочивати в Карпати, знявши номер в готельному комплексі “Вілла Олена”.

Відомо що в Карпатах знаходиться досить багато лікувальних трав. Для засушіванія всі експонати краще збирати тоді, коли вони повністю розцвіли.

Будь-які лікувальні трави для висушування краще збирати там де їх зростає достатню кількість, лікувальні трави краще вибирати середнього розміру без зовнішніх пошкоджень. Збирати трави краще в досить суху погоду, коли спаде роса, якщо напередодні був дощ, краще почекати зі збором рослин.

Як правильно оформляти гербарій

Збирати рослини необхідно в різні періоди вегетації, що найбільш повно відповідає морфологічному аналізу об’єкта.

На всіх зібраних експонатах має бути описано всю інформацію про самій рослині і його лікувальні властивості. Що потрібно ще написати на картках гербарію:

 • всі органи цієї рослини і його підземні частини;
 • здатність до розгалуження або кущіння втеч;
 • розміщення листя на гонитві;
 • будову листа;
 • гетерофіллія;
 • тип суцвіття або розташування квіток;
 • будову кожного окремого квітки;
 • плоди та насіння.

Трав’янисті рослини викопують, коріння обтрушують, а при необхідності миють. У деревних рослинах секатором зрізають квітконосні або плодоносні пагони з листям. Якщо рослина має

роздільностатеві квітки, необхідно приймати пагони з чоловічими і жіночими квітками. У хвойних породах зрізають гілки з чоловічими і жіночими шишками. Деревні рослини, у яких квітки з’являються

до розпускання листя, збирають двічі: з квітками, а пізніше – з листям. У деревних рослинах беруть зразок кори.

Для сушіння рослини беруть у свіжому стані. Закладають рослина в папір (газети), які добре вбирають вологу. Розкладають рослина так, щоб всі частини були ретельно розправлені, не стикалися один з одним, на листках не було складок.

Готовність засушених матеріалу визначають наступним чином:

 • якщо підняти рослина, то вона і повинна зберігати стійкість і пружність, верхівка не повинна нахилятися вниз, якщо все правильно засушуванні можна вважати закінченим;
 • зникає живий зелений окрас рослини;
 • відсутнє відчуття холоду і вологи при дотику.

Пересушена рослина дуже крихке і швидко кришиться при будь-якому дотику, а недосушений матеріал швидко темніє.

Для збереження всіх цілющих речовин краще збирати трави цілком з підземними корінням, оскільки в деяких експонатах саме коріння зберігають всі цілющі властивості. Чим старше рослина, тим воно цінніше.

 

На екскурсію за гербарієм

Відпочиваючи в Карпатах, ви вирішили зібрати трохи трав для висушування і надалі їх використання в лікувальних цілях. Що потрібно взяти на екскурсію за збором цілющих експонатів для висушування гербарію?

В першу чергу потрібно подбати про те, куди попрямує збирати рослини. Для таких цілей можна взяти звичайний поліетиленовий пакет і кілька аркушів звичайного паперу або газету.

Для впевненості можна в окремому блокноті відзначати де ви зустріли ту чи іншу рослину. Відразу після екскурсії або прогулянки потрібно розібрати зібрані трави і покласти їх під звичайний прес, переклавши аркушами паперу. Але якщо ваша прогулянка затяглася, а рослин ви набрали багато, то вам знадобиться спеціальна гербарна папка. У такій папці можна буде зберігати всі експонати до закінчення прогулянки.

Головними перевагами такої теки з інформацією про рослину в тому, що всі експонати розташовані в ній ізольовано один від одного, так вони швидше підсушуються, швидко розправляються, зберігають свій зовнішній вигляд. У таку папку рослини краще складати корінцями вгору, не порушуючи цілісності всієї рослини.

Перед тим як рослина підготуєте для висушування, обтрусіть його від зайвої землі та інших непотрібних частинок. Для кожної рослини краще додати спеціальну етикетку з коротким його описом.

 

Правильно висушувати трави потрібно вміти

Після проведеної екскурсії постарайтеся раніше почати розбирати і готувати рослини до висушування, як можна раніше займіться обробкою зібраних рослин. В першу чергу гарненько струсіть з їх коріння зайву землю і помістіть в сухий лист газети. Сама рослина потрібно максимально розпрямити, стежачи при цьому, щоб вона зберігала більш-менш природний вигляд. У всякому разі, повністю повинні бути видні хоча б кілька характерних листя і квіток. Але не намагайтеся розвертати “обличчям” все листя. Вибір рослин для лікувального матеріалу або для особистої гербарній колекції залежить від мети її створення. Наприклад типові зразки звичайного, правильного кольору, середньої форми добре підійдуть для науково-пізнавальних гербаріїв, а більші і зрілі рослини для висушування в лікувальних цілях.

А ось для створення оригінальних декоративних композицій, букетів підійдуть найхимерніші трави. У будь-якому випадку це повинні бути непошкоджені яскраві елементи.

Вибравши відпочинок в готельному комплексі “Вілла Олена” ви можете здійснити не тільки приємний відпочинок, відвідати відмінні екскурсії, а й зібрати ексклюзивний колекційний гербарій досить рідкісних рослин і цілющих трав. У нас ви отримаєте повний комплекс послуг по цілком приємними цінами, якщо виникнуть питання, ми готові допомогти в будь-який час доби. У нашому каталозі можна знайти потрібні екскурсії та інші цікаві розваги в будь-який час року.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...